نقش صنایع دستی میناکاری در توسعه اقتصادی

با توجه به اینکه درآمد سالانه کشور ما در گرو فروش منابع نفتی می باشد و تحریم های در پیش رو می تواند تاثیر مستقیمی بر روی درآمد های کشور داشته باشد، بنابراین باید به دنبال راه حلی برای روشی جایگزین بود.

 


یکی از راه های فرار از شرایط حتکم و رسیدن به درآمد زایی، سرمایه گذاری و توجه به صنایع دستی می باشد، یکی از دلایل این امر غیر وابساته بودن این صنعت می توان نام برد.

 

ایران با دارا بودن بالاترین تنوع صنایع دستی به عنوان یکی از بزرگترین تولید کندگان صنایع دستی در جهان می تواند از این پتانسیل برای درآمد زایی در این شرایط استفاده کند. 

تنوع صنایع دستی از جمله میناکاری، خاتم کاری، قالی باقی، قلم زنی و .... که علاوه بر جنبه زیبایی و تزئینی کاربردی نیز می باشند.

 در واقع رمز ماندگاری صنایع دستی را باید در تطبیق پذیری آنها با سبک زندگی مدرن دانست که در گرو خلاقیت و اندیشه هنر هنرمند می باشد، هر آنچه در رابطه با هنر میناکاری تجربه کرده این.

 برای نجات از بحران اخیر گام نهادن در زمینه تولید و صادرات صنایع دستی از جمله میناکاری می تواند موثر واقع شود، این فرآیند می تواند مشکلاتی از قبیل بیکاری، رکود، رشد اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

 به عنوان مثال هنر میناکاری که از هنرهای دستی اصیل ایرانی می باشد و دارای پیشینه ای بس قدیمی بوده می تواند به عنوان یک منبع مناسب برای درآمد زایی ارزی باشد و برای رسیدن به این هدف نیاز به پیش زمینه هایی می باشد.

 عوامل موثر در درآمد زایی صنایع دستی

برای موفق بودن در بازار فروش و صادرات صنایع دستی نیاز به برند سازی می باشد که در رابطه با هنر میناکاری این مسئله به خوبی پیش رفته است از جمله برند میناکاری آقاجانی و برند میناکاری اسماعیلی نمونه های از آن می باشد.

 در کنار برند سازی نیاز به مصرفی کردن صنایع دستی می باشد، نیاز به تلفیق هنر با سبک زندگی مدرن که بتوان صنایع دستی را به صورت مصرفی درآورد.

 


در زمینه تطابق هنر میناکاری با سبک زندگی مدرن باید بگویم به خوبی عمل کرده و در این زمینه محصولاتی را روانه بازار کرده است از جمله ساعت دیواری طرح میناکاری.

 در کنار مصرفی شدن و برند سازی صنایع دستی نیاز به بسته بندی زیبا و شایسته که بتواند در شبکه فروش داخلی و خارجی مورد استقبال قرار گیرد نیز می تواند یک رکن اساسی یاشد.

 تلاش برای آشنایی مردم با هنر های دستی و ایجاد فرهنگ خرید و استفاده از صنایع دستی می تواند تاثیر بسزایی در رشد صنایع سدتی داشته باشد که این امر می تواند با برپایی بازارچه های فروش صنایع دستی در کشور صورت بپذیرد.

 استفاده از هدیه تبلیغاتی صنایع دستی در مراودات برون مرزی نیز می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود به عنوان مثال انواع تندیس میناکاری یا هدیه ساعت دیواری میناکاری که نماینده خوبی از هنر و فرهنگ ایرانی می باشد.
ساعت میناکاری یکی از انواع محصولات میناکاری می باشد که می تواند به صورت ترکیبی از هنر میناکاری و خاتم کاری بوده و زیبایی هنر ایرانی را به زیبایی به رخ می کشد.


ساعت میناکاری یکی از نمونه های بارز تلفیق هنر وصنعت می باشد که متناسب با سبک زندگی مدرن بوده و می تواند به صورت کاملا کاربردی باشد.

  براش مشاهده تنوع محصولات و اطلاع از قیمت ساعت دیواری میناکاری به لینک زیر مراجعه نموده. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

قیمت : 68000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید