معرفی انواع مدل های فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی هنری است که به نشاندن قطعات سنگ های فیروزه بر روی سطوح مختلف می پردازد، سطوحی هم چون ظروف مسی، برنجی، ورشو و... که در میان آن ها ظروف مسی از رونق بیشتری برخوردار هستند.امروزه تنها شهر اصفهان است که توانسته فیروزه کوبی را به صورت حرفه ای دنبال کند، وگرنه شهر های دیگر و حتی شهر مشهد هم که شروع فیروزه کوبی در آن بوده است، رونق چندانی ندارد.


شیرینی خوری فیروزه


همان گونه که گفته شد، هم اکنون این فیروزه کوبی اصفهان است که نه تنها در ایران بلکه در کل جهان حرف اول را می زند.قیمت فیروزه کوبی اصفهان از طرفی بر اساس سنگ به کار رفته شده در آن و از طرف دیگر بر اساس نظم و دقت چیدمان این سنگ ها بر روی سطح زیرساخت تعیین می گردد.بنابراین هنگامی یک اثر فیروزه کوب از قیمت بالایی برخوردار خواهد بود که هم از سنگ فیروزه ی اصل به کار برده شود و هم این قطعات با فاصله ی بسیار کم چیده شوند.


شکلات خوری فیروزه

فیروزه کوبی علاوه بر این که بر روی ظروف مختلف صورت می گیرد، بر روی سطوح زیورآلاتی هم چون گردن بند، انگشتر، گوشواره و... نیز انجام می گیرد که از قضا بسیار هم پر طرفدار می باشند، چرا که قطعات سنگ فیروزه که به رنگ آبی خوش رنگی هم می باشد، به ظرافت بر روی یک گردن آویز نشانده شده است و زیبایی حیرت آوری به آن بخشیده است، به گونه ای که چشم هر بیننده ای را به سوی خود جلب می نماید.


زیورآلات فیروزه کوب

ظروف پایه دار همیشه جایگاه ویژه ای در منازل و میهمانی های هر خانواده ی ایرانی داشته است، چه در امور پذیرایی و چه در امور تزیین دکوراسیون ها.شیرینی خوری مسی یکی از همین ظروف پایه دار می باشد که بع دست استاد برجسته ی فیروزه کوبی، یعنی استاد شمائی در اصفهان و بع زیباترین شکل ممکن فیروزه کوبی شده است.ابعاد این ظرف زیبا 16*16*10 سانتی متر می باشد که استفاده از آن در پذیرایی ها خوش سلیقگی شما را اثبات خواهد کرد.


شیرینی خوری فیروزه کوب

شکلات خوری فیروزه کوبی یکی دیگر از ظروف پایه داری است، که با مرغوب ترین و اصیل ترین سنگ های فیروزه و به صورت کاملا دستی، به دست هنرمندان بنام اصفهانی فیروزه کوبی شده است.اگر قصد خرید محصولات فیروزه کوبی را دارید، این شکلات خوری زیبا و مجلل با ارتفاع 20 سانتی متر و قیمت 325000 تومان انتخاب گزیده و در خور سلیقه ی شما خواهد بود.


شکلات خوری فیروزه کوبی

اطلاعات بیشتر و خرید

قیمت: 325000 تومان