لیست قیمت های انواع محصولات میناکاری

میناکاری جزو صنایع دستی است که در اصفهان رشد چشم گیری داشته است و این به زمانی بر می گردد که صفویان اصفهان را به پایتختی خود انتخاب نمودند و می توان گفت همان عصر، اوج مطرح شدن و شکوفا شدن این هنر زیبا در ایران و بخصوص در اصفهان شد، به گونه ای که حتی گنبد های فیروزه ای مساجد این شهر همچون گنبد مسجد امام در میدان نقش جهان، نیز در عصر صفویان به نقوش میناکاری تزیین شدند.


بشقاب میناکاری


اصولا قیمت میناکاری اصفهان با توجه به نقوش رنگ آمیزی شده بر روی آن، سنجیده می شود، به طور مثال هر چقدر نقوشی که در یک اثر مینا به کار برده می شود، ظریف تر باشد، مسلما هم زمان بیشتری برای آن صرف شده، هم زیباتر و چشم نواز تر است و هم ارزش بالایی دارد. سطح زیرساخت ظروف مینا نیز بر روی قیمت آن تاثیر دارد که البته عمدتا میناکاری بر روی ظروف مسی شکل می گیرد، اما گاهی ممکن است حتی بر روی شیشه، سفال، طلا و یا نقره نیز انجام گیرد.


قاب میناکاری شده

خرید محصول

قیمت: 138000 تومان


بشقاب های میناکاری یکی از انواع ظروف میناکاری اصفهان هستند که طرفداران و علاقه مندان بسیاری نیز دارند.این اثر زیبا که به قطر 16 سانتی متر می باشد، ابتدا بدنه ی آن به دست صاحب اثر یعنی استاد رستا قلم زنی شده است و پس از آن به نقوش زیبای میناکاری مزین گشته است.لازم به ذکر است، در میان ظروف میناکاری اصفهان، کمتر اثری یافت می شود که بدنه ی آن قبل از میناکاری، قلم زنی شده باشد.


بشقاب میناکاری

قاب میناکاری طرح سه پروانه، یکی از متفاوت ترین و منحصر به فرد ترین قاب های میناکاری اصفهان می باشد که درون این قاب سه پروانه با سه اندازه ی متفاوت از کوچک به بزرگ قرار داده شده است، تا یک اثر چشم نواز و زیبا به دست آید. این قاب با ابعاد 27*57 سانتی متری و شکل مستطیلی که دارد، با نصب شدن بر روی دیوار منزل یا محل کار، زینت بخش آن مکان خواهد بود.قیمت این قاب زیبا 138000 تومان در فروشگاه تک سبد تخمین زده شده است.


خرید قاب میناکاری

قاب میناکاری متفاوت دیگری که همچون سایر قاب های میناکاری داخلش بشقاب مینایی قرار داده نشده است و تنها یک پروانه ی زیبایی که به ظرافت میناکاری شده است، درون آن قرار گرفته است.این قاب زیبا با ابعاد 20*20 سانتی متر و قیمت 49000 تومانی که دارد، علاوه بر این که یک قاب زیبا، کوچک و جمع و جور است، قیمت مناسبی نیز دارد و می تواند به عنوان یک هدیه برای هر نوع سلیقه ای شناخته شود.


قیمت قاب میناکاری

خرید محصول

قیمت: 49000 تومان