خرید سفره قلمکاری اصفهان

اگر به شهر اصفهان سفر کرده و به میدان نقش جهان این شهر سری زده باشید تا بحال با پارچه هایی پر نقش و نگار و خوش رنگ و لعابی برخورد کرده اید و شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد این پارچه ها چه هستند و و نام این هنر زیبا و چشم نواز چه می باشد.
این پارچه هایی زیبا و دلفریب ساخته شده به دست هنرمندان قلمکار اصفهانی می باشد که توانسته اند این هنر اصیل و بومی ایرانی را سال ها از گزند نابودی نجات دهند و هم اکنون نیز با توجه به شرایط سخت زاینده رود همچنان این هنر را پابرجا نگه دارند.
کمتر ایرانی پیدا می شود که تا بحال سفره قلمکاری اصفهان را ندید باشد و تعریف این سفره را نشنیده باشد. سفره ای که نشان از اصالت هنر ایرانی دارد و به وضوح می توان چیره دستی هنر مند ایرانی را در تهیه این محصولات زیبا را با چشم دید.
در واقع شما با خرید سفره قلمکاری تنها یک سفره نخریده اید بلکه می توانید از این سفره زیبا به عنوان یک رومیزی قشنگ و اصیل ایرانی نیز استفاده کنید و حتی برای پهن کردن سفره هفت سین ایرانی که نشان از فرهنگ غنی ایرانی دارد استفاده نمائید.
در سال های نچندان دور برای افزایش سرعت زیاد در تولید پارچه قلمکار از باسمه یا همان قالب های چوبی برای طرح انداختن بر روی پارچه ها استفاده می شود که به نسبت طرح اندازی با قلم و دست سرعت بالاتری را دارا می باشد.
برای تولید محصولات قلمکاری از دیر باز پارچه‌ های پنبه‌ای و ابریشمی مورد استفاده قرار میگرفته. اما باید خاطر نشان کرد که استفاده از  پارچه های ابریشمی طبیعی امروزه رایج نیستند و استفاده از پارچه كرباس كه عمومیت دارد.

 برای مشاهده متنوع ترین صنایع دستی بومی ایرانی و خرید عمده سفره قلمکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید